PPD-M S.A.
Slogan 2

O firmie

O nas

Zdjęcie 1

Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. w Nowym Targu ma bogatą i piękną historię sięgającą okresu przedwojennego. To piękno i bogactwo to LUDZIE tworzący tę historię. W naszej firmie znajduje zatrudnienie około 300 osób z Podhala, Orawy i Spisza. Czasami są to całe rodziny (ojciec – synowie, matka – synowie). Tak jest od zawsze, od dziesiątków lat. Jeszcze dziś można spotkać wśród naszych pracowników osoby, których dziadkowie pełnili funkcje dróżników utrzymujących własnymi rękami określone odcinki dróg (czyścili, kosili, naprawiali itp.) mieszkając w tzw. dróżniczówkach w pobliżu drogi, za którą byli odpowiedzialni.
Noszenie pomarańczowej kamizelki było i jest dla naszych pracowników powodem do dumy gdyż większość sieci dróg na terenie Podhala, Orawy i Spisza powstawała dzięki ich ciężkiej pracy. To, że dzisiaj każdy zakątek Podhala jest dostępny dla turystów jest udziałem pracowników naszej firmy, którzy budowali te drogi od podstaw. Żadna z istniejących obecnie na naszym rynku firm drogowych nie wniosła tak dużego wkładu w rozwój komunikacyjny Podhala, Orawy i Spisza jak nasza i choć przeszła wiele przekształceń nie zmieniła adresu Szaflarska 102 :
- 1952r. Powiatowy Zarząd Drogowy w Nowym Targu mający swoją siedzibę w tym samym budynku przy ul. Szaflarskiej 102 zostaje podzielony na dwie instytucje tj. Rejon Eksploatacji Dróg Publicznych z siedzibą przy ul. Szaflarskiej 102, zajmujący się drogami państwowymi i Wydział Komunikacji przy Prezydium Powiatowej Rady Narodowej zajmujący się drogami lokalnymi.
- 1964r. z przekształcenia Wydziału Komunikacji powstał Powiatowy Zarząd Dróg Lokalnych,
- 1975r. Powiatowy Zarząd Dróg Lokalnych zostaje połączony z Rejonem Eksploatacji Dróg Publicznych i rozpoczyna działalność pod nazwą Rejon Dróg Publicznych z siedzibą przy ul. Szaflarskiej 102,
- 1992r. na skutek przeprowadzonej w całym kraju reformy drogownictwa powstaje Podhalańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych podległe Ministerstwu Skarbu Państwa.
- 1997r. na mocy ustawy o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych przekształcono Podhalańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych na jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa pod nazwą : Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. w Nowym Targu.
- 2005 r. Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. w Nowym Targu w procesie prywatyzacyjnym prowadzonym przez Ministerstwo Skarbu Państwa wygrywa długą batalię z zagranicznymi inwestorami i zachowując w całości polski kapitał rozwija się zyskując na rynku coraz mocniejszą pozycję w branży drogowo- mostowej.


W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na profesjonalizm i wysoką jakość wykonywanych robót przy wykorzystaniu najnowszych technologii i materiałów budowlanych. Posiadamy własne laboratorium do prowadzenia kontroli jakości wykonywanych robót. Wdrożyliśmy i stosujemy Zintegrowany System Zarządzania, zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2000 oraz PN-EN ISO 9001:2009. Posiadamy również Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji na mieszanki mineralno–asfaltowe.

Z NAMI ZAWSZE PO DRODZE!!!