PPD-M S.A.
Slogan 2

Produkty

Zdjęcie 1

Wytwarzanie mieszanek mineralno–bitumicznych jest od wielu lat domeną naszej spółki. Produkujemy wszystkie możliwe rodzaje mieszanek mineralno–bitumicznych dla dróg o kategorii ruchu od KR1 do KR6. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania mieszanek SMA. Z racji dysponowania dwoma nowoczesnymi wytwórniami mas bitumicznych typu AMMANN Global o wydajnościach 120 i 160 t/godz., zainstalowanymi w Czarnym Dunajcu i Kojszówce, zaliczamy się do wiodących producentów mas w rejonie Podhala i zachodniej części województwa małopolskiego. Produkowane przez nas mieszanki spełniają surowe normy jakościowe. Wytwórnie nasze wyposażone są w nowoczesne systemy odpylania, przez co nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Poza mieszankami mineralno–bitumicznymi jesteśmy producentem kruszyw piaskowcowo–granitowych na potrzeby produkcji betonów, mieszanek mineralno–bitumicznych i do podbudów. W wytwórni w Łopusznej produkujemy piasek łamany, grysy i tłucznie.

Wytwórnia Betonu i Prefabrykatów Betonowych zlokalizowana w Łopusznej to natomiast nowootwarta placówka, która posiada szeroki asortyment z zakresu produkcji betonów towarowych wszystkich klas, w tym specjalistycznych: mostowych i posadzkowych.
     Produkcja betonu odbywa się na nowoczesnej maszynie typu ARCEN o pojemności mieszalnika 1,5 m3, ponadto maszyna wyposażona jest w 3 silosy, każdy o pojemności 80 ton oraz w 6 zasobników kruszyw, stacje recyklingu oraz kompletny węzeł ciepłowniczy umożlwiający produkcje betonu w warunkach obniżonych temperatur (grzanie wody i kruszyw). Zachowanie najwyższych standardów możliwe jest dzięki wdrożeniu systemu Zakładowej Kontroli Produkcji, który umożliwia utrzymanie stałego monitoringu na wszystkich etapach produkcji.
     Transport betonu odbywa się przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu. Posiadamy betonowozy, każdy o pojemności 9m3, pompogruszkę oraz pompę do betonu o wysięgu 37 m.
W ofercie posiadamy również elementy prefabrykowane takie jak:
- kręgi φ 1000,
- kręgi φ 500,
- płyta drogowa typu YOMB,
- krata MEBA,
- korytko przejazdowe,
- krawężniki,
- obrzeża.